Producenci
Dlaczego gotówka parzy?

Gotówka a więc środek płatniczy, w dowolnej postaci (papierowej lub elektronicznej), toczy od wieków nienaturalną i nierówną wojnę z pieniądzem. Dawno temu, jako środka pieniężnego używano różnych rzeczy – muszli, kawy, soli a nawet żywego inwentarza. Pieniędzmi zaś nieodmiennie od wieków były zawsze złoto i srebro. W bliższej nam historii, rolę środka pieniężnego przejęły banknoty, monety oraz pieniądz elektroniczny a nawet kryptowaluty.

Ich kształt (pewnie dla uwiarygodnienia oszustwa) oparto na niegdysiejszych kwitach depozytowych na złoto, które uprawniały w każdej chwili do wymiany ich na prawdziwy pieniądz. Były więc siłą rzeczy jedynie krótkoterminowym, wygodnym przekaźnikiem. Dziś już tak to nie działa. Żaden banknot na świecie nie jest już wymienialny na złoto lub srebro.

Gdy dziś ktoś płaci Ci banknotami lub dostajesz wynagrodzenie przelewem na konto – łudzisz się, że dostajesz pieniądze. A jest to jedynie środek wymiany, który dopiero możesz zamienić na coś co ma realną wartość. Zgodzisz się chyba, że banknot na którym wydrukowano ładny obrazek i napisano 100 złotych, nie ma wartości sam w sobie. Wyobraź sobie, że przenosisz się w przeszłość do średniowiecza. Co kupisz mając ten banknot?

Taki banknot to środek płatniczy, a precyzyjniej mówiąc, prawny środek płatniczy. To rząd mocą ustawy nadaje mu wartość. Ty tę wartość uznajesz pełen respektu dla powagi rządu i ministra finansów.

Sam chyba zaczynasz zauważać jak groteskowo to brzmi. Na dodatek to święta prawda. Tak działa system.

Zanim przejdziemy dalej, chcę żebyś odróżniał pieniądze od środków płatniczych. To podstawowa umiejętność. Pozwoli Ci demaskować podstawowe kłamstwo dzisiejszych czasów. Pieniądz, o czym już wspominałem, ma wartość samą w sobie. Bierze się ona z wartości kruszcu, z którego jest wykonany. Zawiera całą energię ludzkiej pracy, wysiłku i wiedzy, która jest wymagana, aby wydobyć z ziemi metal i go odpowiednio przetworzyć. To dużo trudniejsze i bardziej czasochłonne niż wydrukowanie obrazka na kawałku papieru. Pieniądz jest jednocześnie środkiem płatniczym. W drugą stronę już to nie działa. Tworzenie banknotów jest bardzo tanie i nie wymaga prawie żadnego wysiłku. W dobie pieniądza elektronicznego, żadnego.

Ludzie tak lubią swoje środki płatnicze, że rząd dostarcza im ich w dużych ilościach. Drukując na potęgę, zapewnia sobie jednocześnie przewagę. Pierwszy wydaje nowo stworzone z powietrza środki płatnicze. Co to daje? Wydaje je zanim wzrosną ceny, pchane w górę rosnącą podażą środków płatniczych. Inflacja powoduje, że wydaje nam się, iż wszystko zyskuje na wartości. Wszystko z wyjątkiem środków płatniczych..

Każda współczesna waluta jest matematycznie zaprojektowana, żeby upaść. Przyczyną jest dług, z pomocą którego, generowana jest gotówka. Długu jest zawsze więcej niż środka płatniczego (kapitał plus odsetki). Niemożliwe jest, aby go spłacić, więc zawsze przychodzi moment, gdy gra nie może być już kontynuowana. Zanim to nastąpi, rząd bez wiedzy zdecydowanej większości społeczeństwa, pobiera ogromny podatek inflacyjny. Jak to robi? Otóż, każdy nowo wykreowany dolar zyskuje swoją pełną aktualną wartość kosztem maleńkiej cząstki wartości wszystkich istniejących już środków płatniczych. Zubaża w ten sposób nie tylko wszystkich, którzy ich używają. Zubaża każdego kto używa jakiejkolwiek waluty. Każda jest bowiem z dolarem amerykańskim powiązana od czasu Bretton Woods. Jeśli fałszerstwo jest uprawiane na dużą skalę, to i poziom grabieży jest ogromny.

Nazwiesz to fałszerstwem? Oszustwem? Byłoby nim, gdybyś Ty robił to na swojej domowej drukarce. Gdy robi to rząd i bank centralny nazywa się to polityką monetarną..

Nie ma sensu kopać się z koniem. Lepiej działać skutecznie. Po co zajmować się fałszywkami, skoro można gromadzić prawdziwe pieniądze. Zwłaszcza w okresie przed ich przewartościowaniem. Są to jedyne aktywa, które nie są jednocześnie aktywami i pasywami. Same w sobie mają wartość. Ich siła nabywcza nie zależy od systemu finansowego. Istnieje mimo systemu. Niezmiennie od tysięcy lat jest to majątek wybitnie prywatny. Złoto w dowolnej postaci wydobyte z ziemi po kilku tysiącach lat ma wciąż ogromną siłę nabywczą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl