Producenci

Bohater Finansów Nowej Ery - ZESTAW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 49,99 zł 49.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 9F90-42354

Opis

"Jedna myśl jeszcze towarzyszyła mi podczas czytania, że gdybym miał podsumować książkę jednym zdaniem, byłoby to: Przerost treści nad formą."

Napisał Adrian po przeczytaniu e-book'a

99% ludzi nie wie o pieniądzach tego czego dowiesz się z tej książki. Zyskasz dzięki temu ogromną przewagę...

Znajdziesz też wiele odniesień do inwestowania w nieruchomości. Wkradło się również sporo technicznych trików i wskazówek, za które zwykle, na wolnym rynku, płaci się wiele tysięcy złotych.

"Bohater Finansów Nowej Ery" krok po kroku pokazuje:

  • Jak zarabiać i wydawać właściwie;
  • Dlaczego oszczędzać;
  • Jak rozpoznać prawdziwe aktywa;
  • Jak zarządzać długiem;
  • Jak śledzić własne postępy;
  • Dlaczego się nie ubezpieczać;
  • Jak naprawdę działa pieniądz.

Zainspiruj się, by zostać finansowym bohaterem.

Oprawa: miękka 

Objętość: 104 strony

Wysyłka: luty 2021 

Spis treści
I. FINANSE OSOBISTE 7
1 Po co i dla kogo ta książka 7
2 Dlaczego zarządzać finansami osobistymi 10
3 Jak to robić 13
II. ZARABIANIE 15
1 Etat 16
2 Odpowiedzialność 19
3 Wolność 22
Co daje dochód pasywny i jak go uzyskać? 22
III. WYDAWANIE 25
Klin wydatkowy 29
IV. OSZCZĘDZANIE 31
1 Po co? 31
2 Jak? Budżetowanie 38
3 Dlaczego nie za dużo 40
V. AKTYWA 43
VI. DŁUGI – przyjaciel czy wróg 49
1 Długi dobre 51
2 Długi złe 544
BOHATER FINANSÓW NOWEJ ERY
VII. WARTOŚĆ NETTO, CASHFLOW 
I WSKAŹNIKI 57
1 Wartość netto 57
2 Cashflow 60
3 Wskaźniki 62
Jak długo mogę żyć bez pracy (dochodu aktywnego) 
oraz fundusz bezpieczeństwa 62
Aktywa płynne kontra zobowiązania ogółem 63
Zobowiązania ogółem kontra aktywa ogółem 
(wskaźnik ukredytowienia) 64
VIII. KOMERCYJNE PRODUKTY 
ŚWIATA FINANSÓW 65
1 Rachunki oszczędnościowe i lokaty 68
2 Fundusze inwestycyjne 70
3 Polisy ubezpieczeniowe z funduszem 
kapitałowym 72
4 Akcje i obligacje 74
5 Gotówka 76
Podsumowanie Złoto i srebro 77
IX. UBEZPIECZENIA 79
X. INWESTOWANIE – poważne; często niepoważnych 
kwot 83
1 Planowanie 85
2 Realizacja 88
Selekcja 88
Negocjacje 89
Kupno i remont 90 SPIS TREŚCI
3 Zarządzanie inwestycją 91
Marketing 91
Selekcja i umowa 92
Zarządzanie 92
Monitorowanie efektów 93
XI. MIĘDZYNARODOWY SYSTEM MONETARNY 95
1 Dlaczego gotówka parzy 95
2 Kiedy system znowu upadnie 99
3 Co mogę zrobić żeby na tym zarobić 101

 

Wybrane fragmenty książki:

„…

Jeśli potrafisz budżetować i masz taki nawyk - możesz używać klina wydatkowego. Za wszelką cenę utrzymuj budżet w ryzach. Nie ważne co się stanie. Jeśli rok temu na jedzenie wydawałeś miesięcznie 1,500 zł - w tym roku też dasz radę. Nie zwiększaj wartości tej kategorii tylko dlatego, że dostałeś podwyżkę i stać Cię na więcej. To kardynalna zasada bogacenia się. Jeśli jej nie stosujesz, spalasz całe paliwo wzrostu, gotówkę. Bez niej niczego nie osiągniesz.

Budżet ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Wizualizuje Twoje działania i decyzje w formie liczb. Te z kolei, mają jeszcze większą zaletę, nie da się z nimi dyskutować. Jeśli zaplanowałeś wydać na ubrania 300 zł, a pod wpływem emocji wydałeś 1,000 zł, to wiesz, że coś jest nie tak. Liczby, na koniec okresu, kłują w oczy. Tak ma być. Nawet jeśli wykreślisz je na kartce, lub usuniesz wiersz z arkusza kalkulacyjnego, świadomość pozostanie. Oszukiwanie samego siebie, to powrót do bezrefleksyjnej konsumpcji. Na otuchę napiszę rzecz pozytywną. Wszystko co mierzone, poprawia się. Spróbuj.

…”

 „…

Jeśli Twoje obowiązki, nie wymagają bezwzględnie Twojej obecności w miejscu pracy, zaproponuj szefowi, że będziesz pracować z domu. 

Początkowo może to wywoływać opór. Jednak odpowiednio argumentując przekonasz szefa, żeby zgodził się na okres próbny. Musisz go w pełni wykorzystać. Jeśli Twój szef nie jest kompletnym idiotą, dostrzeże zalety takiego systemu. Wszyscy na tym zyskacie. Robota będzie zrobiona (o to w końcu przecież chodzi), a Ty będziesz miał czas na swoje projekty (o to chodzi nawet bardziej) nie marnując go na dojazdy i zbędne spotkania przy kawie czy papierosie.

…”

„…

Dobrym sposobem na samoograniczenie się i racjonalizacje swoich decyzji zakupowych jest prosty przelicznik. Policz, ile godzin musisz pracować (ile godzin Twojego życia komuś oddać/sprzedać), żeby to sobie kupić. Sprawdź. Efekt gwarantowany i wstrząsający. Czasami kieszeń sama mocno się zaciska.

Jest jeszcze jeden sposób na walkę z konsumpcjonizmem. Wystarczy krótka refleksja w sklepie: “przecież każdy może to kupić”. Nawet największa finansowa safanduła bez grosza, zadłuży się i „kupi” to, do czego właśnie się ślinisz. I to miałoby sprawić, że czujesz się wyjątkowy? Wyjątkowo naiwny – to zgoda.

…”

„…

- Bezpieczeństwo. Jakie bezpieczeństwo? To czysty hazard. Lepiej jedź na wspaniały urlop. Jeśli wolisz, idź do kasyna z prawdziwego zdarzenia. Zabawisz się nieźle. Trunki będą kolorowe, dziewczyny dookoła słodkie. Albo odwrotnie. Wspomnienia zostaną na całe życie i jest szansa, że będą dobre. A pieniądze i tak byś stracił.

…”

„…

Napadając na bank, już nigdy nie musisz się martwić o czynsz i wyżywienie. Niezależnie od tego, czy napad się powiedzie. Trafiając do mamra, wikt i opierunek, masz zapewnione. Ta przekorna anegdota oddaje w pełni sytuację ubezpieczyciela.

Każda umowa ubezpieczenia, jest zakładem, i w takich kategoriach należy ją rozpatrywać. Podejmując decyzję o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej musisz się kierować pryncypiami teorii gier. Podpisując umowę wchodzisz do kasyna. Kasyno zawsze wygrywa, ale czasami pozwala na to innym.

…”

„…

Gdy dziś, ktoś płaci Ci banknotami, lub dostajesz wynagrodzenie przelewem na konto, łudzisz się, że dostajesz pieniądze. Tymczasem, jest to jedynie środek wymiany, który dopiero możesz zamienić na coś co ma realną wartość. Zgodzisz się chyba, że banknot, na którym wydrukowano ładny obrazek i napisano “100 złotych”, nie ma wartości sam w sobie. Tylko system administracyjnego przymusu państwa legitymizuje wartość takiego świstka papieru. Wyobraź sobie, że przenosisz się w przeszłość, do średniowiecza. Co kupisz mając w portfelu dzisiejsze banknoty?

…”

„…

Jeśli mądrze inwestowałeś z wykorzystaniem długu, a oszczędzałeś nie środki płatnicze, ale prawdziwe pieniądze, będziesz na fali. Twój majątek będzie rósł. Gdy system zostanie zresetowany i sytuacja znów się uspokoi - będziesz mieć nieobciążony długiem majątek ogromnej wartości. Będzie on przynosił ogromny dochód. Staniesz się wolny. Cała zabawa zacznie się wtedy od nowa. Wiesz już jednak co, jak i kiedy robić. Przygotuj siebie i najbliższych na kolejną karuzelę...

…”

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl