Producenci

Bohater Finansów Nowej Ery - e-book

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 19,99 zł 19.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 6FC9-14937

Opis

99% ludzi nie wie o pieniądzach tego czego dowiesz się z tej książki. Zyskasz dzięki temu ogromną przewagę...

Znajdziesz też wiele odniesień do inwestowania w nieruchomości. Wkradło się również sporo technicznych trików i wskazówek, za które zwykle, na wolnym rynku, płaci się wiele tysięcy złotych.

"Bohater Finansów Nowej Ery" krok po kroku pokazuje:

  • Jak zarabiać i wydawać właściwie;
  • Dlaczego oszczędzać;
  • Jak rozpoznać prawdziwe aktywa;
  • Jak zarządzać długiem;
  • Jak śledzić własne postępy;
  • Dlaczego się nie ubezpieczać;
  • Jak naprawdę działa pieniądz.

Zainspiruj się, by zostać finansowym bohaterem.

 

SPIS TREŚCI


I. FINANSE OSOBISTE. 6

1. Po co i dla kogo ta książka. 6

2. Dlaczego zarządzać finansami osobistymi. 10

3. Jak to robić. 14

II. ZARABIANIE. 15

1. Etat. 16

2. Odpowiedzialność. 20

3. Wolność. 23

Co daje dochód pasywny i jak go uzyskać? 23

III. WYDAWANIE. 27

Klin wydatkowy. 32

IV. OSZCZĘDZANIE. 34

1. Po co? 34

2. Jak? Budżetowanie. 43

3. Dlaczego nie za dużo? 45

V. AKTYWA. 47

VI. DŁUGI – przyjaciel czy wróg. 54

1. Długi dobre. 57

2. Długi złe. 60

VII. WARTOŚĆ NETTO, CASHFLOW I WSKAŹNIKI. 62

1. Wartość netto. 62

2. Cashflow. 65

3. Wskaźniki. 67

Jak długo mogę żyć bez pracy (dochodu aktywnego) oraz fundusz bezpieczeństwa. 67

Aktywa płynne kontra zobowiązania ogółem. 69

Zobowiązania ogółem kontra aktywa ogółem (wskaźnik ukredytowienia). 69

VIII. KOMERCYJNE PRODUKTY ŚWIATA FINANSÓW. 71

1. Rachunki oszczędnościowe i lokaty. 75

2. Fundusze inwestycyjne. 78

3. Polisy ubezpieczeniowe z funduszem kapitałowym. 80

4. Akcje i obligacje. 82

5. Gotówka. 85

Podsumowanie. Złoto i srebro. 86

IX. UBEZPIECZENIA. 88

X. INWESTOWANIE - poważne; często niepoważnych kwot. 91

1. Planowanie. 94

2. Realizacja. 98

Selekcja. 98

Negocjacje. 99

Kupno i remont. 101

3. Zarządzanie inwestycją. 102

Marketing. 102

Selekcja i umowa. 103

Zarządzanie. 104

Monitorowanie efektów. 104

XI. MIĘDZYNARODOWY SYSTEM MONETARNY. 106

1. Dlaczego gotówka parzy. 107

2. Kiedy system znowu upadnie. 111

3. Co mogę zrobić żeby na tym zarobić. 114

Copyright 118

 

Wybrane fragmenty książki:

„…

Jeśli potrafisz budżetować i masz taki nawyk - możesz używać klina wydatkowego. Za wszelką cenę utrzymuj budżet w ryzach. Nie ważne co się stanie. Jeśli rok temu na jedzenie wydawałeś miesięcznie 1,500 zł - w tym roku też dasz radę. Nie zwiększaj wartości tej kategorii tylko dlatego, że dostałeś podwyżkę i stać Cię na więcej. To kardynalna zasada bogacenia się. Jeśli jej nie stosujesz, spalasz całe paliwo wzrostu, gotówkę. Bez niej niczego nie osiągniesz.

Budżet ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Wizualizuje Twoje działania i decyzje w formie liczb. Te z kolei, mają jeszcze większą zaletę, nie da się z nimi dyskutować. Jeśli zaplanowałeś wydać na ubrania 300 zł, a pod wpływem emocji wydałeś 1,000 zł, to wiesz, że coś jest nie tak. Liczby, na koniec okresu, kłują w oczy. Tak ma być. Nawet jeśli wykreślisz je na kartce, lub usuniesz wiersz z arkusza kalkulacyjnego, świadomość pozostanie. Oszukiwanie samego siebie, to powrót do bezrefleksyjnej konsumpcji. Na otuchę napiszę rzecz pozytywną. Wszystko co mierzone, poprawia się. Spróbuj.

…”

 „…

Jeśli Twoje obowiązki, nie wymagają bezwzględnie Twojej obecności w miejscu pracy, zaproponuj szefowi, że będziesz pracować z domu. 

Początkowo może to wywoływać opór. Jednak odpowiednio argumentując przekonasz szefa, żeby zgodził się na okres próbny. Musisz go w pełni wykorzystać. Jeśli Twój szef nie jest kompletnym idiotą, dostrzeże zalety takiego systemu. Wszyscy na tym zyskacie. Robota będzie zrobiona (o to w końcu przecież chodzi), a Ty będziesz miał czas na swoje projekty (o to chodzi nawet bardziej) nie marnując go na dojazdy i zbędne spotkania przy kawie czy papierosie.

…”

„…

Dobrym sposobem na samoograniczenie się i racjonalizacje swoich decyzji zakupowych jest prosty przelicznik. Policz, ile godzin musisz pracować (ile godzin Twojego życia komuś oddać/sprzedać), żeby to sobie kupić. Sprawdź. Efekt gwarantowany i wstrząsający. Czasami kieszeń sama mocno się zaciska.

Jest jeszcze jeden sposób na walkę z konsumpcjonizmem. Wystarczy krótka refleksja w sklepie: “przecież każdy może to kupić”. Nawet największa finansowa safanduła bez grosza, zadłuży się i „kupi” to, do czego właśnie się ślinisz. I to miałoby sprawić, że czujesz się wyjątkowy? Wyjątkowo naiwny – to zgoda.

…”

„…

- Bezpieczeństwo. Jakie bezpieczeństwo? To czysty hazard. Lepiej jedź na wspaniały urlop. Jeśli wolisz, idź do kasyna z prawdziwego zdarzenia. Zabawisz się nieźle. Trunki będą kolorowe, dziewczyny dookoła słodkie. Albo odwrotnie. Wspomnienia zostaną na całe życie i jest szansa, że będą dobre. A pieniądze i tak byś stracił.

…”

„…

Napadając na bank, już nigdy nie musisz się martwić o czynsz i wyżywienie. Niezależnie od tego, czy napad się powiedzie. Trafiając do mamra, wikt i opierunek, masz zapewnione. Ta przekorna anegdota oddaje w pełni sytuację ubezpieczyciela.

Każda umowa ubezpieczenia, jest zakładem, i w takich kategoriach należy ją rozpatrywać. Podejmując decyzję o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej musisz się kierować pryncypiami teorii gier. Podpisując umowę wchodzisz do kasyna. Kasyno zawsze wygrywa, ale czasami pozwala na to innym.

…”

„…

Gdy dziś, ktoś płaci Ci banknotami, lub dostajesz wynagrodzenie przelewem na konto, łudzisz się, że dostajesz pieniądze. Tymczasem, jest to jedynie środek wymiany, który dopiero możesz zamienić na coś co ma realną wartość. Zgodzisz się chyba, że banknot, na którym wydrukowano ładny obrazek i napisano “100 złotych”, nie ma wartości sam w sobie. Tylko system administracyjnego przymusu państwa legitymizuje wartość takiego świstka papieru. Wyobraź sobie, że przenosisz się w przeszłość, do średniowiecza. Co kupisz mając w portfelu dzisiejsze banknoty?

…”

„…

Jeśli mądrze inwestowałeś z wykorzystaniem długu, a oszczędzałeś nie środki płatnicze, ale prawdziwe pieniądze, będziesz na fali. Twój majątek będzie rósł. Gdy system zostanie zresetowany i sytuacja znów się uspokoi - będziesz mieć nieobciążony długiem majątek ogromnej wartości. Będzie on przynosił ogromny dochód. Staniesz się wolny. Cała zabawa zacznie się wtedy od nowa. Wiesz już jednak co, jak i kiedy robić. Przygotuj siebie i najbliższych na kolejną karuzelę...

…”Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl