Producenci

Umowa najmu + komentarz strategiczny - e-book

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 299,00 zł 299.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MENTOR
Kod produktu: C0C3-77766

Opis

  •  Umowa najmu w formacie PDF gotowa do druku
  •  Umowa najmu edytowalna (.docx, .doc. rtf, .odt)
  •  Komentarz do umowy najmu wyjaśniający kluczowe zapisy umowy
  •  Poradnik strategiczny - jak wynajmować bezpiecznie i efektywnie
  •  Poradnik - marketing oferty
  •  Poradnik - selekcja najemców
  •  Poradnik - zarządzanie najmem
  •  Poradnik - bezpieczne zakończenie najmu

Potknięcia na rynku nieruchomości są bardzo kosztowne – taniej uczyć się na cudzych błędach!

Opublikowałem kiedyś swoją ofertę najmu. W odpowiedzi zadzwoniło kilka osób. Dwie pary nie zdecydowały się na współpracę – mieszkanie zwyczajnie im nie odpowiadało. Trzecia para to młody i bardzo krewki choć otyły jegomość wraz z równie otyłą partnerką. Za żadne skarby świata nie mogli pojąć, że to nie tylko oni decydują o tym komu wynajmę mieszkanie. Nie przyjmowali do wiadomości faktu, że jako właściciel nieruchomości, mogę mieć w tej sprawie cokolwiek do powiedzenia. Krewki ale niezbyt kulturalny młodzieniec, po tym jak grzecznie ich odprawiłem, próbował mi grozić i w niewybrednych słowach zarzekał się, że doprowadzi do tego, że zwrócę im pieniądze za dojazd…

Zdecydowałem wynająć moje mieszkanie młodemu, samotnemu mężczyźnie, o którym wiedziałem właściwie tylko tyle, że pracuje w jednej z wrocławskich firm. Najem był bezumowny, na tzw. gębę. Żeby “zaoszczędzić” kilkadziesiąt złotych podatku pozbawiłem się kilku ważnych narzędzi nacisku, łącznie z weryfikacją danych osobowych. Nie sporządziliśmy też żadnego protokołu zdawczo-odbiorczego, ani na początku, ani na końcu okresu najmu. Wtedy chyba nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego dokumentu. Zbyt szybko zwróciłem mu część kaucji – przez co nie rozliczyłem wszystkich należności na swoją korzyść.

10 lat temu niewiele można było przeczytać o najmie w ogóle. Jeszcze mniej było publikacji ogólnie wartościowych. Konkretnych narzędzi, za które można było zapłacić i w zamian oszczędzić dużo więcej pieniędzy, nie było wcale. Musiałem więc popełnić wiele błędów i pogodzić się z wieloma nieefektywnymi decyzjami. Dziś nie potrzebujesz tej determinacji.

JAK TO NIE POWINNO WYGLĄDAĆ:

Bylejakość bierze się z braku wiedzy i umiejętności. Trudno jednak oczekiwać profesjonalnej wiedzy od kogoś, kto nie jest zawodowcem. To fakt, ale nie powód, żeby się niepotrzebnie wystawiać na ryzyko.

Wielu z nas sprzedawało lub kupował samochód. Czynność ta nie może się odbyć bez umowy. Praktyka życia codziennego jest taka, że jedna ze stron wykazuje się inicjatywą i prosi wujka Google’a o wzór tejże. Większość z nas traktuje ten element transakcji jako zło konieczne. Jakąś fanaberię legislatora. Taką uprzykrzającą się muchę krążącą wokół głowy.

Załatwiamy więc sprawę pobranym naprędce internetowym wzorem. Jeśli mamy szczęście, to taki wzór będzie zawierał minimum informacji wymaganych przez prawo do celów dowodowych. Nam to wystarcza, w końcu obchodzi nas nasze nowe cacko, a nie jakaś papierologia. Często jeszcze mniej nas interesuje treść umowy. Bardzo lekkomyślnie zgadzamy się na niedopowiedzenia, celowe przeoczenia, czy wręcz poświadczamy nieprawdę!

Wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze. Gorzej gdy wpakowaliśmy się na minę i próbujemy dochodzić naszych praw u sprzedawcy, a potem w sądzie. Nagle okazuje się, że te wszystkie uciążliwe drobiazgi, które pominęliśmy dla naszej chwilowej wygody, nagle zyskują na znaczeniu. Bardzo zyskują na znaczeniu.

W przypadku najmu sprawa jest jeszcze poważniejsza. Chodzi o majątek dużej wartości. Chodzi o jego kontrolę. Chodzi o zabezpieczenie Twoich należności. Chodzi o konsekwencje finansowe i prawne. Chodzi o Twoje ryzyko finansowe. Chodzi o Twoją przyszłość.

Możesz przy transakcji wynajmu postąpić podobnie jak zwykle robimy kupując samochód. Wierz mi bardzo wielu ludzi tak robi, widziałem takie “umowy”, że włos się jeży na głowie. Uwierz mi jednak na słowo. Nie chcesz powtarzać tych błędów. Ich kosztowne konsekwencje wielokrotnie przewyższają cenę tej publikacji.

ZA CO TAK NAPRAWDĘ PŁACĘ?

Od ponad 10 lat zajmujemy się z żoną profesjonalnie nieruchomościami. Nie wiem czy jest segment tego rynku, którego w tym czasie nie poznaliśmy. Zapewnia to szerokie spojrzenie na każdą sytuację. Każdy mechanizm tego rynku, każdy zapis umowny znamy od podszewki, zarówno z punktu widzenia każdej ze stron, pośrednika, i każdego innego uczestnika tego rynku. Zarówno w biznesie jak i w każdym ważnym dla mnie i mojej rodziny aspekcie życia stosujemy zasadę: „za jakość trzeba zapłacić”. Za co więc płacisz?

DOŚWIADCZENIE

Płacisz za możliwie skompresowany efekt ponad 10 lat doświadczeń na rynku nieruchomości. Dla Twojej wygody objętość publikacji zredukowana jest do niezbędnego minimum. Ale to nie jest kolejna umowa z Google'a.

PORADNIK NAJMU

Gotowa do wydruku lub edycji umowa najmu to nie wszystko. Dodatkowo, w pakiecie optymalnym otrzymasz, strategię jej używania, wyjaśnienie kluczowych zapisów oraz ich umiejscowienie praktyce gospodarczej. Jeśli potrzebujesz, możesz także wykupić wariant VIP obejmujący telefoniczna konsultację Twojej indywidualnej sytuacji.

PROSTOTA

Umowa nie zawiera pseudonaukowego, prawniczego bełkotu, który praktykowi jest zbędny. Tylko przetestowane zapisy umowne. Za cenę porównywalną do kosztu napisania umowy przez prawnika, otrzymujesz umowę stosowaną na co dzień przez praktyka.

EDYTOWALNY WZÓR

Wersję PDF możesz po prostu wydrukować, zabrać ze sobą na spotkanie z potencjalnym najemcą i wypełnić szare pola długopisem. Pliki edytowalne możesz modyfikować i formatować wedle swojego uznania. Dostosuj je do swoich potrzeb i po prostu używaj.

FAQ

Sprawdź czy nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie.

Czy umowa jest objęta prawami autorskimi?

Nie, umowa nie ma takich restrykcji. Możesz z niej korzystać oraz modyfikować ją według swojego uznania. powstrzymaj się jedynie od jej rozpowszechniania. Jeśli chcesz się nią z kimś podzielić prześlij link do tej strony. Mamy dżentelmeńską umowę?

Dlaczego mam zapłacić Tobie, a nie prawnikowi?

Możesz zapłacić komu sobie życzysz. Zlecenie napisania umowy prawnikowi jest dużo lepszym pomysłem niż ściągnięcie z sieci darmowego wzoru niewiadomego pochodzenia. Tutaj, masz produkt kompletny. Umowę konsultowaną z kilkoma prawnikami. Umowę zaprojektowaną i rozwijaną przez praktyków. Na rynku najmu, podobnie jak na każdym innym rynku, niektóre konstrukcje prawne i funkcjonalne po prostu działają, inne nie. Sztuką jest wiedzieć, które to które. Jest ładne określenie opisujące tę wiedzę: „najlepsze praktyki rynkowe”.

Lepiej kupić umowę z komentarzem czy wynająć biuro nieruchomości?

To zależy. Jeśli masz możliwość zatrudnienia rzetelnego i doświadczonego pośrednika zrób to. Pytanie czy jesteś w stanie zweryfikować jego kompetencje samodzielnie? Jeśli masz na tym polu wątpliwości, dobrze profilaktycznie łyknąć skondensowaną pigułkę wiedzy i tak przygotowany szukać partnera, który zadba również o pozostałe aspekty transakcji.

Jaka jest Twoja średnia rentowność z najmu?

17%

Najdłuższy pustostan?

3 tygodnie.

Eksmitowałeś kogoś kiedyś?

Nie.

Co jeśli to ja wynajmuję mieszkanie od kogoś?

Jeśli trafiłeś tu, a jesteś najemcą, to świetnie. Poznasz najlepsze praktyki najmu. Znany temat budzi mniej obaw. Wiesz czego się spodziewać i choć, przyznaję, umowa nie jest idealnie zbalansowana, dowiesz się co jest dopuszczalne, a co będzie nadużyciem.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl